One Contract Square Meeting Table 1000 x 1000 White/Silver
Product Code:
OCMT1010WH
Pack Of
1
This contemporary meeting table has a square top and a single central leg, which gives unencumbered leg room. The wide base provides excellent stability and a range of top finishes allow this meeting table to fit a variety of office aesthetics.
- General
- This contemporary meeting table has a square top and a single central leg, which gives unencumbered leg room. The wide base provides excellent stability and a range of top finishes allow this meeting table to fit a variety of office aesthetics.
| Colour | White |
| Size | 1000mm |
| Material | MFC/Steel |
| Height | 725mm |
| Shape | Square Table |
| Frame Colour | Silver |
| Leg Type | Single Pole |
| Made To Order | No |
| Top Colour | White |
| Top Material | MFC |
| Table Depth | 1000mm |
| Range of top finishes |
| Rectangular top |
| Single leg |
| Wide, stable base |
×