One Contract Rectangular Meeting Table 1800 x 800 Beech/Silver
Product Code:
OCMT1880BE
Pack Of
1
This contemporary meeting table has a rectangular top and twin central legs, which give unencumbered leg room. The wide bases provide excellent stability and a range of top finishes allow this meeting table to fit a variety of office aesthetics.
- General
- This contemporary meeting table has a rectangular top and twin central legs, which give unencumbered leg room. The wide bases provide excellent stability and a range of top finishes allow this meeting table to fit a variety of office aesthetics.
| Colour | Beech |
| Size | 1800mm |
| Material | MFC/Steel |
| Height | 725mm |
| Shape | Rectangular Table |
| Frame Colour | Silver |
| Leg Type | Double Pole |
| Made To Order | No |
| Top Colour | Beech |
| Top Material | MFC |
| Table Depth | 800mm |
| Range of top finishes |
| Rectangular top |
| Twin legs |
| Wide, stable bases |
×