One Contract Circular Meeting Table 1200 Diameter White/Silver
Product Code:
OCMT12DWH
Pack Of
1
This contemporary circular table has a clean and elegant design that will complement any office environment. Its central leg allows unencumbered space beneath the table, and the wide base ensures excellent stability. Available in a range of finishes and diameters.
- General
- This contemporary circular table has a clean and elegant design that will complement any office environment. Its central leg allows unencumbered space beneath the table, and the wide base ensures excellent stability. Available in a range of finishes and diameters.
| Colour | White |
| Size | 1200mm |
| Material | MFC/Steel |
| Height | 725mm |
| Shape | Circular Table |
| Frame Colour | Silver |
| Leg Type | Single Pole |
| Made To Order | No |
| Top Colour | White |
| Top Material | MFC |
| Table Depth | 1200mm |
| Central leg |
| Choice of diameters |
| Range of top finishes |
| Wide, stable base |
×