Tripod Table Small White
Product Code:
CH2670WH
Pack Of
1
Introducing our Tripod Table, the perfect coffee table available in various heights to suit your needs. The round white table top finish is both stylish and modern, while the three tripod legs provide extra stability. This table is perfect for waiting areas, providing a comfortable and stylish place to relax. Whether you're looking for a coffee table for your home or office, our Tripod Table is the perfect choice.
- General
- Introducing our Tripod Table, the perfect coffee table available in various heights to suit your needs. The round white table top finish is both stylish and modern, while the three tripod legs provide extra stability. This table is perfect for waiting areas, providing a comfortable and stylish place to relax. Whether you're looking for a coffee table for your home or office, our Tripod Table is the perfect choice.
| Colour | White |
| Size | 500mm |
| Material | MDF/Ash |
| Weight | 4.36kg |
| Standards | BS:527-2-2002 / BS:12521:2009 |
| Height | 400mm |
| Shape | Circular Table |
| Leg Type | 3 Leg |
| Made To Order | No |
| Top Material | MDF |
| Table Colour | White |
| Leg Colour | Wood |
| Table Depth | 500mm |
| Available in three heights |
| Circular white top with three wooden legs |
| Easy clean, heat-resistant top |
| Perfect for waiting areas, can be paired with our soft seating range |
×