Impulse 1600mm Semi-Circle Table Grey Oak Top Silver Box Frame Leg with Castors
Product Code:
I006657
Pack Of
1
Impulse represents the best value contract office desking and storage available today. Created by specialist designers with a focus on all office furniture needs the products provide refinement on budget. The comprehensive range is fully guaranteed and quality assured.
- General
- Impulse represents the best value contract office desking and storage available today. Created by specialist designers with a focus on all office furniture needs the products provide refinement on budget. The comprehensive range is fully guaranteed and quality assured.
| Colour | Grey Oak |
| Size | 1600mm |
| Material | MFC |
| Weight | 29.8kg |
| Height | 760mm |
| Depth | 800mm |
| Shape | Semicircular Table |
| Frame Colour | Silver |
| Leg Type | 4 Post Leg |
| Top Colour | Grey Oak |
| 18mm thick top |
| 2mm abs protective edging |
| Attractive silver coated box frame leg |
| Classic semi-circle shape |
| Heat resistant finish |
| Impulse freestanding meeting table |
| Provides excellent team working environment |
| Supplied with castors |
| Weight Capacity: 100Kg |
×