Office Rectangular Single Motor Sit Stand Desk 1200X800 Oak/Black
Product Code:
CORESM1280CPOKBK
Pack Of
1
Boost productivity, improve your posture and optimise your workspace for ergonomic comfort with this single motor height-adjustable desk.
- General
- Boost productivity, improve your posture and optimise your workspace for ergonomic comfort with this single motor height-adjustable desk.
| Colour | Oak |
| Size | 1200mm |
| Material | MFC/Steel |
| Style | Sit Stand Desks |
| Height Adjustable | 730-1215mm |
| Frame Colour | Black |
| Leg Type | T Leg |
| Made To Order | No |
| Cable Port | Yes |
| Top Colour | Oak |
| Desk Depth | 800mm |
| Available in a variety of finishes |
| Set your optimum desk height using the control panel. |
| Stain-resistant desk top |
| The powerful single motor mechanism ensures this desk can handle heavier hardware setups. |
×