Panel Right Hand Radial Desk 1800X1200 Grey Oak/Grey Oak
Product Code:
PAN1812RHRADGO
Pack Of
1
The Panel Right Hand Radial Desk is the perfect addition to any office space. This contemporary desk features integrated grey cable ports, ensuring a clean and organised workspace. With metal to metal fixings, this desk is incredibly sturdy and built to last. The adjustable feet make it easy to level the desk on uneven floors, ensuring a comfortable and stable work surface. All desks come with white legs and modesty panels, adding a sleek and modern touch to any office. Whether you're looking for a spacious desk for your home office or a professional workspace, the Right Hand Radial Office Desk is a great choice.
- General
- The Panel Right Hand Radial Desk is the perfect addition to any office space. This contemporary desk features integrated grey cable ports, ensuring a clean and organised workspace. With metal to metal fixings, this desk is incredibly sturdy and built to last. The adjustable feet make it easy to level the desk on uneven floors, ensuring a comfortable and stable work surface. All desks come with white legs and modesty panels, adding a sleek and modern touch to any office. Whether you're looking for a spacious desk for your home office or a professional workspace, the Right Hand Radial Office Desk is a great choice.
| Colour | Grey Oak |
| Size | 1800mm |
| Material | MFC |
| Orientation | Right Hand |
| Weight | 66.2kg |
| Standards | BSEN 527-2:2002 / BSEN 12521:2009 |
| Style | Radial Desks |
| Frame Colour | Grey Oak |
| Leg Type | Panel End |
| Made To Order | No |
| Cable Port | Yes |
| Top Colour | Grey Oak |
| Desk Depth | 1200mm |
| Adjustable feet for levelling on uneven floors |
| Available in a variety of finishes |
| Heat and stain resistant surface finish |
| Matching wood finish top and legs |
×