Trodat Printy 4750L1 Dater Stamp - Received 139922
Product Code:
TD39922
Pack Of
1
If you are looking for an impression that combines the date with text, the Printy Daters with Text are exactly what you are looking for. This 4750 Printy Dater comes with the word received, printed in blue, with the date underneath which is printed in red.
- General
- If you are looking for an impression that combines the date with text, the Printy Daters with Text are exactly what you are looking for. This 4750 Printy Dater comes with the word received, printed in blue, with the date underneath which is printed in red.
| Eco-Aware | Yes |
| Recycled Product | 70% recycled plastic |
| Ink Colour | Red/Blue |
| Stamp Type | Self-Inking |
| Imprint Size | 39x23mm |
| Text Size | 4mm Characters |
| Date Size | 4mm Characters |
| Depth (mm) | 65 |
| Height (mm) | 120 |
| Width (mm) | 42 |
| An impression that combines date with text |
| Features the word received, printed in blue, and the date printed in red |
| Max text plate size: 40 x 23mm |
×