Rapid HDC150 Hole Punch
Product Code:
18137J
Pack Of
1
Hole punch with power reduction and ergonomic easy grip rubber handle.
- General
- Hole punch with power reduction and ergonomic easy grip rubber handle.
| Colour | Silver/Orange |
| Weight | 3kg |
| Punch Capacity | 150 Sheets |
| Punch Type | 2 Hole Punch |
| Paper Guide | Yes |
| Lock Down Handle | No |
| Cutters | Replaceable hollow cutters |
| Hole Diameter | 6mm |
| Hole Distance | 80mm |
| 150 sheet hole punch |
| 80mm hole space |
| ergonomic rubber handle |
| self centering paper guide |
| spare parts storage compartment |
| transparent confetti compartment |
×