Home
Titan Arc High Density Stacker Chair 520x545x805mm Black KF70153
Product Code:
M-VS2027
Pack Of
1
| Colour | Black |
| Material | Polypropylene |
| Weight | 4.5kg |
| Stackable | 40 High |
| Style | Chair |
| Frame | Metal |
| Frame Colour | Black |
| Seat Height | 460mm |
| Leg Type | Skid Base |
| Recommended Weight Limit | 115kg |
| Recommended Usage | 5 Hours |
| Made To Order | No |
| Chair Colour | Black |
| With Arms | No Arms |
| Back Height | 410mm |
| Backrest | Yes |
| Depth (mm) | 545 |
| Height (mm) | 805 |
| Width (mm) | 520 |
| Returns Allowed | No |
| Seat dimensions (WxD) | 430x410mm |
×