Home
Titan One Piece Retold Chair Size 5 470x500x770mm Black KF70160
Product Code:
M-VS2019
Pack Of
1
| Colour | Black |
| Material | Polypropylene |
| Weight | 3.6kg |
| Standards | BS EN 1729:1 / BS EN 1729:2 |
| Stackable | 15 High |
| Frame Colour | Recycled Black |
| Seat Height | 425mm |
| Age Range | Age 11-14 Years |
| Leg Type | 4 Leg |
| Recommended Weight Limit | 115kg |
| Recommended Usage | 5 Hours |
| Made To Order | No |
| Chair Colour | Recycled Black |
| With Arms | No Arms |
| Depth (mm) | 500 |
| Height (mm) | 770 |
| Width (mm) | 470 |
| Minimum Recycled Content (%) | 1 |
| Returns Allowed | No |
| Minimum Recyclable Content (%) | 1 |
×